25 Ağustos 2011 Perşembe

Nell / 넬

                   
    Uyarı: Bu grupta karın kaslı yakışıklı Oppa bulunmamaktadır. Hadi şimdi dağılın!

 Evet-tt! Oppacılardan kurtulduğumuza göre anlatmaya başlayabilirim. Güney Kore'nin en iyi rock grubunu sizlere tanıtmak istiyorum. Bilen biliyordur tabii ama eminim bilmeyen, keşfedemeyen birçok kişi vardır. Özellikle K-Pop rüzgarına kapılan genç arkadaşlarımızın. Çok iyi olmayan Hallyu starlarının peşinde umarsızca koşan küçükler umarım gözlerini açabilirler ve biraz olsun karın kasından başka önemli şeylerinde olduğunun farkına varabilirler.

 Nell (넬) Güney Koreli bir indie rock grubudur. 1999 yılında kurulan grup 4 üyeden oluşmaktadır. Tüm şarkılar grubun Vokalisti Kim Jong-wan tarafından yazılmaktadır.

 Nell şarkılarını dinlerken müthiş keyif alıyorum. Jong wan sesiyle alıp beni 'uzak' diyarlara götürüyor. Şarkılarında genelde karamsar bir hava var. Ama çoğu zaman huzur var. Mutluyken enerji veriyor, hüzünlüyken ağlatıyor. Eochaeupi Keureon Keo parçasını kaç defa dinledim bilmiyorum ama bir ömür boyu şikayet etmeden dinleyebilirim. Yaptıkları işin çok değerli olduğuna inanıyorum. Nell dinlerken içinizde bir şeylerin haykırdığını hissedeceksiniz. Neyi istiyorsanız o!

En sevdiğim şeylerden biri vapurda Nell'in Go şarkısısını dinlemek. Mutlaka yapın, gülümsediğinizi hissedeceksiniz. Ruhunuzda dalgalanan her duyguya bir ad konulacak. Gözlerini kapat ve sadece hisset. Rüzgarı hisset. Nell ağlarken güldürür.

Nell'in konserlerinde çok net görebileceğiniz bir şey var, gerçek müzik. Makineleşmiş müziğe karşı Nell sunduğu müzik, farkını ortaya koyuyor. Bu canlı konseri izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.Grup üyeleri
Kim Jong-wan (김종완) : Vokal, Gitar, Klavye
Lee Jae-kyung (이재경) : Lead guitar
Lee Jung-hoon (이정훈) : Bass guitar
Jung Jae-won ( 정재원)  : Davul


                                  En sevdiğim parçası: Eochaeupi Keureon Keo (어차피 그런거)
Let's Take a Walk - (2007
Separation Anxiety - (2008)
The Trace (EP) - (2008)
Slip Away - (2012)


Ve 4 yıl aradan sonra gelen muhteşem bir albüm daha. 'Slip Away' uzun zamandır bu albümü bekliyordum, Nell yine hayranlarının beklentilerini fazlasıyla karşıladı. Hiç bozulmadan devam ediyor. 10 parçalık albümde
benim favorim 'Go' şarkısı defalarca dinlenebilecek bir şarkı daha üretmiş. Sahi Nell'i dinlemeyen kaldı mı? Dinleyin, dinletin.!

Bir de 'The Day Before' parçasına klip çekildi.


Nell son olarak 'Newton’s Apple' ile dinleyicisinin karşına çıktı. Her yeni albümünde farklı bir müzik tadı bırakıyor kulaklarımızda. Beklentilerimizin hep üstüne çıkmayı başarabiliyor. Gerçek müziğin hakkını her defasında dinleyicisine derinden hissettirebiliyor. Teşekkürler NELL.

Albümün en beğendiğim parçaları:
3. 타인의 기억
 4. 침묵의 역사 
11. Sunshine