8 Temmuz 2011 Cuma

Dear Cloud / 디어 클라우드

Uzun zamandır dinlediğim bir grupu tanıtacağım. Aslında bu grubu kendime saklayıp sonsuza dek dinlemeyi düşünüyordum ama daha fazla tutamadım. Grubun adı Dear Cloud (디어 클라우드) Koreli indie rock grubu. Last.fm'den aldığım bilgiye göre Coffee Prince adlı Kore dizisinden bilinen Kim Jae Wook grubun en yakın arkadaşlarından biriymiş ve grubun Ice Fortress adlı klibinde oynamış.

Grup 5 üyeden oluşuyor. Grup üyelerinin isimleri ve görevleri şu şekilde;
(Yukardaki resme göre soldan sağa doğru sıraladım)

Gitar: Yong Rin (용린)
Klavye: Jong A (정아)
Vokal: Nain (나인)
Bass: Irang (이랑)
Bateri: Kwang Sok (광석)

İnsanı rahatlatan ballad türünde şarkılardan hoşlanıyorsanız eminim bu grubu seveceksiniz. Tarzlarına en yakın olan grup Nell diyebiliriz. Pop'tan sıkılanlar için K-Rock iyi bir alternatif. Birbirinin kopyası şarkıları son yıllarda sıkça görüyoruz. Birçok şarkının tınısı nerdeyse aynı.K-Pop malesef kendini yenilemekten öteye gidemiyor. Hemen çullanmayın birkaç çok iyi isim var fark yaratan aklıma gelen ilk isim tabi ki Big Bang! Keşke herkes onlar kadar özgün olabilse...

İndie müzik severlerin mutlaka dinlemesi gereken gruplardan biri. Nell oldukça tanınır bilinir oldu, ancak Dear Cloud'da onun kadar tanıtılması, bilinmesi ve dinlenilmesi gereken bir grup. Dinleyin pişman olmayacaksınız.







Dear Cloud şimdiye dek 4 albüm çıkardı.Dört albümünde de belli bir kalite var..İlk albümleri grubun adını taşıyan Dear Cloud ile 2007 yılında yaptılar.

1. Albüm – Dear Cloud indirmek için tıklayın.

Dear Cloud 28 Ekim 2008'te ikinci albümleri olan Grey'i piyasaya sürdü. Putakhae,Lip,Neujeun Honjatmal gibi birçok sevilen parçanın altına imza attı.
2. Albüm – Grey  indirmek için tıklayın.

2010 yılında 6 şarkılık 'Take The Air' albümü ile 2 yıllık suskunluklarına son verdiler. 
3.Albüm -Take The Air indirmek için tıklayın.

Dear Cloud  Bright Lights albümünü 2011 yılının ortalarında  dinleyicileriyle buluşturdu.
4.Albüm -Bright Lights indirmek için tıklayın.